Fotoprezentacja szkoły


Witamy w Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu

Zapraszamy do obejrzenia fotoprezentacji po budynku Centrum, w czasie której można zobaczyć jak wygląda nasza placówka oraz zwiedzić najciekawsze sale i specjalistycznie wyposażone pracownie.

Obecnie znajdujemy się przed głównym wejściem do budynku Szkoły.

Przechodzimy do holu zlokalizowanego centralnie w budynku na parterze, gdzie znajduje się sekretariat Centrum oraz gabinet Pani Dyrektor mgr Urszuli Majewskiej.

W korytarzu znajduje się gablota z pucharami zdobytymi przez uczniów placówki. Obok umieszczono Sztandar Szkoły.

Nadal znajdujemy się na parterze, gdzie zlokalizowane są pracownie "pielęgnacji dziecka" "sterylizacji medycznej" oraz sala "anatomii".

Odwiedzamy pracownię pielęgnacji dziecka, która wyposażona jest w trzy stanowiska do ćwiczeń z zakresu pielęgnacji niemowlęcia. Są to łóżeczka z przewijakami w każdym z nich umieszczono fantom niemowlęcia. W pracowni znajdują się stanowiska wyposażone w trzy wagi elektryczne do ważenia niemowląt. Słuchacze mają do dyspozycji zestawy do pielęgnacji dziecka, karmienia niemowląt i dzieci a także stojaki z wanienkami do kąpieli. Pracownia posiada miejsce do zabaw dla dzieci młodszych.

Udajemy się do pracowni dekontaminacji medycznej kierunku technika sterylizacji medycznej, gdzie słuchacze uczą się w jaki sposób zapewnić czystość mikrobiologiczną sprzętu używanego do diagnozowania i leczenia. Poznają zasady przestrzegania reżimu sanitarnego, aseptyki, dezynfekcji i sterylizacji. Pracownia wyposażona jest w profesjonalny sprzęt min.: taki jak: zgrzewarka, autoklaw, suszarki laboratoryjne, lupa podświetlana do przeglądania narzędzi, myjką ultradźwiękowa, testy do kontroli wsadu, myjnia – dezynfektor parowy, narzędzia chirurgiczne i diagnostyczne.

Pracownia anatomii wyposażona jest w nowoczesny sprzęt i pomoce naukowe do nauki budowy ciała człowieka: szkielet i poszczególne kości: czaszka, kończyna górna z kośćmi ręki i dolna z kośćmi stopy, miednica, kręgosłup, żebra, mostek, mózg, serce, płuca, żołądek, trzustka, śledziona, jelita, narządy moczowo-płciowe męskie i żeńskie, narządy zmysłu: ucho, oko, przekroje anatomiczne głowy oraz tablice i plansze z przekrojami ciała ludzkiego oraz schematami poszczególnych układów i narządów człowieka.

Przenosimy się na drugie piętro szkoły. Zwiedzamy dwie sale, które są jasne i przestronne oraz zaopatrzone w pomoce audio-wizualne.

Na półpiętrze znajduje się jedna z trzech doskonale zaopatrzonych pracowni masażu, której podstawowym elementem wyposażenia są stoły do masażu stabilne z regulowaną wysokością oraz stoły rozkładane jak i parawany. Jest wiele specjalnych wałków oraz klinów pomocnych przy układaniu pacjenta. Mamy również modele mięśni ludzkiego ciała, które są bardzo pomocne do nauki anatomii. Słuchacze, masażu uczą się w małych grupach ćwiczeniowych.

Udajemy się do biblioteki szkolnej, która jest miejscem spotkań, wymiany myśli i doświadczeń zarówno dydaktycznych jak i czytelniczych. Czytelni biblioteki jest punktem działań kulturalnych takich jak wystawy, spotkania czytelnicze, montaże słowno-muzyczne, konkursy oraz apele okolicznościowe. Tego rodzaju formy działalności stały się ogólnoszkolnymi wydarzeniami. Wielki księgozbiór robi naprawdę duże wrażenie. Możemy tu znaleźć książki o różnorodnej tematyce coś do poczytania czyli beletrystykę, wielkie encyklopedie psychologii, pedagogiki, sztuki, literatury polskiej, historii. Naturalnie, zgodnie z profilem Centrum, największą część księgozbioru obejmują pozycje z zakresu medycyny. Czytelnia biblioteki pełni funkcję wypożyczalni oraz Centrum Multimedialnego. Pomieszczenie jest przestronne, jasne oraz ciepłe. Biblioteka szkolna jest miejscem żywym, aktywnym, dynamicznym to serce szkoły, które bije i jest bardzo potrzebne. Zachęcamy do częstego odwiedzania biblioteki.

Zwiedzamy kolejne pomieszczenia Centrum przed nami sale: multimedialna oraz informatyczna, a w nich nowoczesny sprzęt pozwalający nam na naukę i rozwijanie zainteresowań na iście „światowym poziomie”!

Następnie odwiedzamy dwie sale terapii zajęciowej, gdzie odbywają się zajęcia plastyczne. Zajęcia prowadzone w pracowniach mają na celu zapoznanie z różnorodnymi technikami plastycznymi oraz pomysłowością w wykorzystaniu różnych materiałów. Zajęcia są tematycznie zróżnicowane. Tworzone są tu prace za pomocą m.in. techniki decoupage, scraboocking, origami, kirigami, batiku, papieroplastyki i innych. Wykonywane są hafty, biżuteria, witraże malowane na szkle, mozaiki, rzeźby, płaskorzeźby, odlewy gipsowe, anioły z masy solnej, kwiaty z papieru, kartki świąteczne i okazjonalne. Zdobione naczynia szklane i drewniane. Podczas zajęć nasi uczniowie rozwijają sprawność motoryczną, wyobraźnię twórczą, kreatywność, wrażliwość, poczucie estetyki, kształtują umiejętność pracy w grupie, uczą się cierpliwości i staranności w wykonywaniu prac, a także dbają o wystrój pracowni. Pracownie terapii zajęciowej to miejsce na nieograniczone możliwości ekspresji twórczej i tworzenie indywidualnych, niezwykłych prac.

Przenosimy się do doskonale wyposażonych sal opiekuna medycznego, gdzie znajduje się specjalistyczny sprzęt.

Wkraczając w świat piękna, zapachu, metamorfoz ale przede wszystkim nauki udajemy się do dwóch sal pracowni kosmetycznych, gdzie słuchacze przygotowują się do nauki zawodu ćwicząc wykonywanie specjalistycznych zabiegów.

Pracownie kosmetyczne wyposażone są w stanowiska do zabiegów na twarz i ciało (jedno stanowisko dla dwóch uczniów), wyposażone w: fotele kosmetyczne, lampy, lupy kosmetyczne, zestaw aparatury kosmetycznej: do nawilżania, galwanizacji, darsonwalizacji, ultradźwięków, podgrzewania wosku. Zestaw profesjonalnych kosmetyków i pędzli do wizażu renomowanych firm.

Oprócz profesjonalnego sprzętu pracownie kosmetyczne wyposażone są w drobne narzędzia, materiały i środki niezbędne w procesie nauczania oraz podczas egzaminu zawodowego.

Następnie odwiedzimy sale lekcyjne oraz laboratoryjne, gdzie odbywają się zajęcia ze słuchaczami z wydziału technik farmaceutyczny. Każde pomieszczenie, wyposażone zostało w specjalistyczny sprzęt. Znajdują się tam mikroskopy, wagi laboratoryjne... .

Podążają dalej korytarzem udajemy się do kolejnych bardzo dobrze wyposażonych dwóch sal pracowni masażu. Znajdują się tam regulowane stoły do masażu oraz UGUL czyli uniwersalny gabinet usprawniania leczniczego, gdzie słuchacze uczą się stosowania podwieszeń leczniczych w różnych jednostkach chorobowych. Pracownia wyposażona jest kompleksowo w sprzęt, z którym przyszły masażysta spotka się w pracy zawodowej.

Następnie udajemy się do sali ćwiczeń. Głównym założeniem zajęć z wychowania fizycznego jest usprawnianie i wzmacnianie całego organizmu. Uczeń podtrzymuje dobrą ogólną sprawność i wydolność fizyczną, jest odpowiedzialny za siebie i współćwiczącego, przestrzega zasad sprawiedliwości i kultury osobistej. Zajęcia odbywają się na salce ćwiczeń w terenie oraz na basenie..

Pora zobaczyć budynek Szkoły od strony boiska, gdzie znajduje się parking dla uczniów i słuchaczy.

Już kończymy nasz wirtualny spacer. Mamy nadzieję, że nasza Szkoła Wam się spodobała nasi drodzy Internauci.

Zapraszamy do nauki w Centrum!