W ostatni weekend odbyło się w MEDYKU zorganizowane przez bibliotekę szkolną spotkanie z Panią Gabrielą Kotas autorką książek dla dzieci i dorosłych. Było nam bardzo miło, bo z uwagi na duże zainteresowanie impreza odbyła się w sali dydaktycznej, a nie jak zwykle w czytelni. Gościni opowiadała o tym jak zrodził się w niej pomysł pisania dla dzieci i jak dążyła do jego realizacji. Wspominała przy okazji o „Lekcjach przyjaźni” ilustrowanych przez uczniów Szkoły Podstawowej numer 6 w Inowrocławiu.
Mówiła też  o historii swoich tomików poezji. Już same ich tytuły „Pogodna dojrzałość”, „Anielska ławeczka” i „Uśmiech codzienności” świadczą  o pogodnym nastawieniu do życia i zachęcają do sięgnięcia po nie.  Pierwszy zawierał wiersze zamieszczane wcześniej na blogu prowadzonym przez Panią Kotas.
Autorka mówiła również o kobiecie opisanej w trylogii „Uśpione niebo”, która przeszła długą drogę dochodząc do siebie po niefortunnie ulokowanym uczuciu i rozpadzie związku. Przeżycia głównej bohaterki uświadomiły nam jak istotne budowanie relacji z innymi ludźmi, pielęgnowanie wiary w siebie i umiejętność dostrzegania drobiazgów oraz cieszenia się każdą chwilą.

Dziękujemy za spotkanie i zapraszamy na kolejne niebawem, już z nową książką!

Dla wygody Użytkownika serwis medykino.com.pl korzysta z plików cookies. View more
Akceptuję