W Inowrocławiu ponownie górą była profilaktyka społeczna. To za sprawą inicjatywy polegającej na już VII edycji „Gier strategicznych z POLICJĄ 2021” , których współorganizatorem było m.in.  Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu.

        Wczoraj (21.07. 2021 r.) ulicami miasta zmierzały grupy dzieci i młodzieży z wiejskich świetlic gminy Inowrocław wraz z opiekunami. Stanowisk i konkurencji było tak wiele, że nie było czasu na nudę, a wszystko czego nauczyli się uczestnicy na rzecz bezpieczeństwa może przydać się każdego dnia.

           Zadania dla uczestników przygotowali: inowrocławska policja, straż pożarna, straż leśna, operatorzy numeru 112 Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, Nadgoplańskie WOPR i oczywiście „Medyk”. Dzieci miały za zadanie  m.in. udzielenie pomocy

w sytuacjach pozorowanych, wykonanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, użycie automatycznego defibrylatora zewnętrznego, zabezpieczenie ran, ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej. Zadania przygotowały słuchaczki Aleksandra Górna i Magdalena Owczarek pod kierunkiem mgr Moniki Kurzawy, wspierane przez wolontariuszy: Martynę Kurzawę oraz Antoniego Owczarka. Wszystkie ćwiczenia wykonywane były z użyciem specjalistycznego sprzętu i wielkim zaangażowaniem. Uczestnicy z rąk Pani dyrektor Urszuli Majewskiej  otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

          Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu stwarza możliwość kształcenia właściwych postaw, przekazując rzetelną, wiarygodną i najnowszą wiedzę z zakresu zasad niesienie pierwszej pomocy.

Dla wygody Użytkownika serwis medykino.com.pl korzysta z plików cookies. View more
Akceptuję