Procesy starzenia się społeczeństw w rozwiniętych krajach współczesnego świata wymagają poświęcenia szczególnej uwagi kwestii rozbudowy opieki i efektywnej pomocy w odniesieniu do najstarszych członków populacji. Zajmują się tym zwykle wyspecjalizowane służby, w których pracy liczyć powinien się nie tylko profesjonalizm, ale także wysokie standardy natury etycznej. Temu poświęcone było kolejne spotkanie zorganizowane w czytelni biblioteki szkolnej.

  Tym razem skierowane było ono do słuchaczy kierunku opiekun medyczny. Gościem spotkania była Pani Marioli Skoniecznej, która przez wiele lat pełniła funkcję pielęgniarki oddziałowej w inowrocławskim szpitalu.

  Zebrani wysłuchali wystąpienia „Rola i zadania opiekuna nad pacjentami osób przewlekle chorych i niepełnosprawnych”. Uczestnicy dowiedzieli się w jaki sposób budować kluczowe umiejętności w życiu zawodowym dbając o dobro pacjenta oraz własne. Prelegentka podkreśliła istotę empatycznego i życzliwego podejścia do pacjenta, ale uczuliła też przyszłych opiekunów na konieczność pamiętania o sobie samych i dbania o siebie. Wystąpienie poparte było licznymi przykładami z życia zawodowego naszego gościa.

  Zainteresowani tematem słuchacze chętnie zadawali pytania, a na zakończenie, wdzięczni
za podzielenie się bezcennym doświadczeniem podziękowali gościowi kwiatami.
My również dziękujemy za wizytę i mamy nadzieję na następne ciekawe spotkania!

Dla wygody Użytkownika serwis medykino.com.pl korzysta z plików cookies. View more
Akceptuję