Wielu rodziców lekceważy pojawiające się u ich dzieci trudności w nauce mówienia. Tłumaczą sobie, że dziecko „jeszcze ma czas”, czy „chłopcy mówią później”. Nie zdają sobie sprawy z tego, że problemy z mową mogą w przyszłości kłaść się cieniem na edukację  przedszkolną czy później szkolną ich pociech. Nie mają świadomości, że często pojawiają się za nimi kłopoty z czytaniem, pisaniem, a nawet z emocjami ponieważ dzieci denerwują się, że są nierozumiane przez otoczenie, a nawet wyśmiewane przez rówieśników.

   Chcąc uczulić na ten problem przyszłych opiekunów medycznych zaprosiłyśmy do biblioteki szkolnej pedagoga logopedę z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Inowrocławiu Panią Joannę Jóźwiak. W spotkaniu uczestniczyli również przyszli terapeuci zajęciowi i masażyści.

   Usłyszeliśmy wszyscy, że przygotowanie do rozwoju mowy zaczyna się już od pierwszych chwil życia dziecka i że trzeba do dzieci mówić jeszcze zanim one zaczną mówić do nas ? Dziękujemy Pani Joannie za ciekawe i pouczające wystąpienie.

Dla wygody Użytkownika serwis medykino.com.pl korzysta z plików cookies. View more
Akceptuję