Niedziela 8 marca 2020 r. była szczególnym dniem dla społeczności „Medyka” nie tylko ze względu na obchodzone tego dnia święto kobiet, ale przede wszystkim na zwrócenie uwagi w jaki sposób płeć piękna powinna dbać o zdrowie. W ramach cyklu spotkań „Porozmawiajmy o…” oraz we współpracy z członkami Szkolnego Programu Profilaktyki zorganizowano spotkanie profilaktyczno-edukacyjne pt. „Badaj swoje piersi”.

Niestety rak piersi to nadal najczęstszy nowotwór, na który zapadają Polki. Jak zapobiegać rozwojowi choroby? Jak ją rozpoznać i jak ją leczyć? Jak wygląda profilaktyka? Na te i wiele innych pytań odpowiedziała Pani Jadwiga Kurzyńska prezes Inowrocławskiego Stowarzyszenia „Amazonki”. Opowiedziała również o swojej chorobie, jej początkach, leczeniu. Były to bardzo osobiste wypowiedzi, dotyczące sfery emocjonalnej.

Z kolei o tym jak prawidłowo się badać mówiła Katarzyna Kłos nauczyciel Centrum. Podczas warsztatów wszystkie kobiety były bardzo zaangażowane w prawidłowe samobadanie piersi z wykorzystaniem specjalistycznych fantomów. Prowadząca warsztaty podkreśliła, że badać powinniśmy się nie po to, aby coś wykryć, ale po to, żeby upewnić się, ze wszystko jest w porządku z naszym zdrowiem.

Spotkanie to uświadomiło nam wszystkim, że każdy z nas jest odpowiedzialny za własne zdrowie i powinniśmy dołożyć wszelkich starań, żeby świadomie i rozsądnie o nie dbać. Zwracając szczególną uwagę jak ważna jest profilaktyka. Organizatorzy spotkania Monika Kwaśniewska-Adryan, Monika Kurzawa serdecznie dziękują Gościom oraz wszystkim Panią za udział i ogromne zainteresowanie tematem.

Dla wygody Użytkownika serwis medykino.com.pl korzysta z plików cookies. View more
Akceptuję