W poniedziałek 2 września w Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu odbyła się inauguracja roku szkolnego 2019/2020.  Uroczystość prowadziła przedstawicielka Samorządu Szkolnego uczennica kierunku technik masażysta. Na wstępie powitano dyrekcję, nauczycieli oraz wszystkich zgromadzonych uczniów i słuchaczy.

   Po wprowadzeniu sztandaru zgromadzeni odśpiewali Hymn Polski i w 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej uczcili minutą ciszy pamięć poległych w obronie ojczyzny. Następnie głos zabrała dyrektor szkoły Pani Urszula Majewska, witając zebranych ciepłymi słowami podkreśliła szczególny charakter zawodów społecznych i medycznych. Zasygnalizowała też wagę i znaczenie fachowej wiedzy oraz zwróciła uwagę na potrzebę jej ciągłego uzupełniania.  Uświadomiła również fakt, że specyfika pracy w zawodach medyczno-społecznych wymaga od ich przedstawicieli szczególnych cech charakteru i w związku z tym nie każdy może się w nich realizować.  Na zakończenie Dyrektor „Medyka” życzyła wszystkim zapału do nauki, wytrwałości na cały rok oraz osiągnięcia pozytywnych wyników egzaminów w przyszłości.

   W czasie uroczystości przedstawieni zostali opiekunowie pierwszych roczników. Następnie młodzież rozeszła się do sal wykładowych na spotkania z wychowawcami.

Dla wygody Użytkownika serwis medykino.com.pl korzysta z plików cookies. View more
Akceptuję