Włączamy się w uroczyste obchody Setnej Rocznicy Urodzin świętego Jana Pawła II. Uroczystości  jubileuszowe przenosimy w tym roku do przestrzeni wirtualnej, w związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną.

Z tego tytułu społeczność szkolna zarejestrowała „film” przedstawiający szlachetne i wartościowe sentencje oraz cytaty z życia osobistego i duchowego Papieża. Zapraszamy do obejrzenia go na Facebooku szkoły.

https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FmedykInowroclaw%2Fvideos%2F3010286725684797%2F&show_text=0&width=560

Jakże cenne, krzepiące i dodające wiary, zwłaszcza w dzisiejszej, trudnej rzeczywistości są słowa świętego Jana Pawła II:

Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie”.
Zachęcamy do przypomnienia sobie kilku ważnych myśli wypowiedzianych przez papieża Polaka:
„Brońmy się przed pozorami miłości, nie miłujmy słowem i językiem, ale czynem i prawdą” (Homilia, Rzym, 1979 r.)
„Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali” (Spotkanie z młodzieżą,  Jasna Góra, 1983 r.)
„Nie mam srebra ani złota. Nie mam gotowych odpowiedzi na ważne pytania” (Homilia, Lyon, 1986 r.)
„Praca nie może być traktowana – nigdy i nigdzie – jako towar, bo człowiek nie może dla człowieka być towarem” (Homilia dla świata pracy, Gdańsk, 1987 r.)
„Musimy pokonać nasz lęk przed przyszłością. Ale nie możemy go do końca pokonać inaczej, jak tylko razem” (Przemówienie, ONZ, 1995 r.)
„Być człowiekiem sumienia to znaczy wymagać od siebie, podnosić się z  własnych upadków i ciągle na nowo się nawracać” (Homilia, Skoczów, 1995 r.)
„Czujesz się osamotniony. Postaraj się odwiedzić kogoś, kto jest jeszcze bardziej samotny” (Homilia, Sopot, 1999 r.)
„Człowieka trzeba mierzyć miarą serca” (Homilia, Sopot, 1999 r.)

Dając świadectwo przywiązania do papieża Polaka i wierności jego nauczaniu w czytelni biblioteki zorganizowano okolicznościową wystawę „Święty Jan Paweł II”. Przedstawione publikacje opisują życie oraz działalność Papieża. Wystawa będzie prezentowana od maja do października 2020 roku. Wyeksponowane książki są zaledwie ułamkiem tego, co posiada nasza biblioteka i co jest zawarte w przygotowanej na tę okoliczność bibliografii.

https://medykino.com.pl/img2/jp2.pdf

Zachęcamy do zapoznania się z najnowszą biografią rodziny Wojtyłów, którą wydano z okazji rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego rodziców św. Jana Pawła II i w 100-lecie jego urodzin. Tytuł Emilia i Karol Wojtyłowie autorstwa Mileny Kindziuk, znajdzie się w  zbiorach naszej biblioteki już po 18 maja br.

Aktualnie wiele muzeów stwarza możliwość zwiedzania ekspozycji on-line, oto jedna z naszych propozycji na odbycie wirtualnego spaceru i przybliżenie życia papieża Polaka.

 Każdego roku przy okazji obchodów rocznicowych społeczność „Medyka” odwiedzała inowrocławski Skwer Jana Pawła II i zapalała znicz pod pomnikiem upamiętniającym papieża Polaka. W tym roku również zachęcamy do odwiedzenia tego miejsca, niestety tym razem już indywidualnie… . Jak mówią „wszystko się dzieje po coś” i może taka samotnie spędzona chwila przy pomniku Jana Pawła II przyniesie nam głęboką refleksję i wyciszenie.

Wymienione wyżej przedsięwzięcia są jednymi z wielu, które zostaną zorganizowane z okazji obchodów setnej rocznicy urodzin Naszego Sławnego Rodaka.

Dla wygody Użytkownika serwis medykino.com.pl korzysta z plików cookies. View more
Akceptuję