Inowrocławski ”Medyk”  w sobotę (7 sierpnia 2021 r.)  włączył się w organizację imprezy w  ramach akcji informacyjno–edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Festyn z udziałem służb i instytucji dbających o bezpieczeństwo, zwieńczył pokaz ratownictwa na wodzie w wykonaniu policji, straży pożarnej oraz WOPR-u. Program akcji był dynamiczny, atrakcyjny i przyciągnął na janikowską plażę bardzo dużo osób. Stoiska, pojazdy oraz sprzęt służb i instytucji współorganizujących akcję, mieli okazję zobaczyć i zwiedzić przybyli na festyn bezpieczeństwa.

Medyczno -Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu jako lider edukacji w zakresie nauczania zasad udzielania pierwszej pomocy i tym razem nie zawiodło. Na przygotowanym stanowisku prezentowano  m.in. resuscytację krążeniowo-oddechową z wykorzystaniem AED, ćwiczono również ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej.

W inicjatywie  profilaktycznej „Medyka” reprezentował Piotr Wesołowski  słuchacz II roku kierunku technik masażysta pod kierunkiem mgr Barbary Ruczkowskiej, wspierani przez wolontariusza Bartosza Ruczkowskiego.

Dla wygody Użytkownika serwis medykino.com.pl korzysta z plików cookies. View more
Akceptuję