Kolejne spotkanie cyklu „Porozmawiajmy o..” już za nami. Tym razem  zorganizowane było z okazji  przypadającego 7 kwietnia Światowego Dnia Zdrowia pod hasłem „Moje zdrowie, moje prawo”. Zostało ono wybrane, aby przypomnieć, że każdy człowiek na świecie ma prawo do dostępu do wysokiej jakości usług zdrowotnych, edukacji    i informacji, a także do bezpiecznej wody pitnej, czystego powietrza, dobrego odżywiania, wysokiej jakości warunków mieszkaniowych, godnych warunków pracy i środowiska oraz wolności od dyskryminacji.

W ramach „Białej soboty” społeczność szkolna oraz mieszkańcy powiatu skorzystali     z bezpłatnych badań  m.in. pomiar glukozy i cholesterolu, ciśnienia tętniczego krwi, wskaźnika BMI. Nie zabrakło również poradnictwa w zakresie profilaktyki chorób nowotworowych.

Inowrocławski Medyk poprzez swoje działania jest miejscem, które nie tylko kształci przyszłych profesjonalistów w zawodach medycznych i społecznych, ale także inspiruje do zdrowego stylu życia i dbania o własne zdrowie. Wszystkie badania zostały zorganizowane i  przeprowadzone przez słuchaczy kierunku opiekun medyczny. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, wyczerpujące informacje i bezbolesne przeprowadzenie pomiarów.

Dla wygody Użytkownika serwis medykino.com.pl korzysta z plików cookies. View more
Akceptuję