wydarzeniaKonkurs wiedzy o cukrzycy rozstrzygnięty


   Cukrzyca uważana jest za chorobę cywilizacyjną zagrażającą ludziom na całym świecie bez względu na wiek czy płeć. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, w 2030 roku liczba diabetyków wyniesie aż 380 milionów, tj. o ponad 120 mln więcej niż obecnie. Dlatego po raz kolejny poruszyliśmy tak ważny problem społeczny w formie szkolonego konkursu pod hasłem „Zmierz się z cukrzycą”. Jego celem było poszerzenie wiedzy o chorobie, objawach i powikłaniach oraz edukacja pacjentów i ich rodzin.

   Do udziału w konkursie zgłosiło się 43 uczniów Centrum. Pierwszy etap konkursu - test wiedzy o cukrzycy odbył się w dniach 4-18 listopada 2017 r. Wyłonił on 13 osób z najwyższą liczba punktów, które zakwalifikowały się do kolejnego etapu. W sobotę
9 grudnia 2017 r. odbył się drugi etap turnieju - autoprezentacja pod hasłem „Jak zdrowo żyć z cukrzycą”.  Komisja konkursowa wyłoniła trzech laureatów:

  • I miejsce Anita Kijanowska, kierunek opiekun medyczny zaoczny
  • II miejsce Justyna Hałajczak, kierunek terapeuta zajęciowy II r.
  • III miejsce Agnieszka Radke, kierunek opiekun medyczny zaoczny.

   Zwycięzcy konkursu otrzymali z rąk Pani dyrektor Urszuli Majewskiej dyplomy oraz nagrody. Pozostali półfinaliści również  otrzymali nagrody.

   Koordynatorzy konkursu Ewa Komendzieńska, Agata Pasternak oraz Beata Pawlak. Dziękują młodzieży za tak liczne uczestnictwo w konkursie oraz  wychowawcom  za okazaną pomoc w organizacji pierwszego etapu konkursu.