wydarzenia„W pogoni za pięknem w Medyku”


   Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu gościło w swoich murach specjalistów z dziedziny kosmetologii. Konferencja naukowo-szkoleniowa pod hasłem „W pogoni za pięknem – współczesne spojrzenie kosmetologii na profilaktykę i pielęgnację skóry”, która odbyła się 9 grudnia 2017 roku była doskonałą okazją do zgłębienia wiedzy z zakresu dermatologii i kosmetologii. Konferencja skierowana była zarówno do osób zajmujących się zawodowo kosmetyką, jak i do wszystkich, którym bliska jest troska o zdrowy i promienny wygląd.

   Prelegentki - dr Laura Nowowiejska, dr Joanna Artkop, mgr Hanna Dolecka przedstawiły zajmujące wykłady o tematyce związanej z pielęgnacją cery dojrzałej i trądzikowej, jak również tajniki trychologii.

   Po części wykładowej rozgorzała dyskusja, w trakcie której uczestnicy zadawali mnóstwo pytań dotyczących wysłuchanych wykładów. Zaproszone specjalistki udzielały wyczerpujących odpowiedzi, starając się zaspokoić ciekawość słuchaczy.

   Drugą część konferencji stanowiły warsztaty z zakresu dietetyki, zabiegów wyszczuplających i wizażu, skierowane do wszystkich uczestników.

   Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem, gdyż pozwoliły na zgłębienie praktycznych aspektów pielęgnacji urody.

   Na konferencji gościły również firmy kosmetyczne, które zaprezentowały swoją ofertę. Przedstawicielki Studia Figura z Inowrocławia poprowadziły interesujący warsztat, natomiast firma Afrodita Cosmetics zaprezentowała pokaz zabiegu kosmetycznego. W trakcie konferencji można było zakupić produkty firm Afrodita Cosmetics, Mar-Kos i Lines.

   Konferencja prezentowała wysoki poziom merytoryczny i była wspaniałą okazją do wymiany doświadczeń i poszerzenia wiedzy.

   Konferencja została zorganizowana dzięki wsparciu finansowemu samorządu województwa kujawsko-pomorskiego tj. organu prowadzącego Centrum.

   Serdecznie dziękujemy za wsparcie w organizacji konferencji zaprzyjaźnionym firmom- CUIAVIA Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Inowrocławiu, Hurtownia Owocowo-Warzywna „Kaja” Pan Grzegorz Zagórski, Piekarnia „Zbigniew Kucia”.